Lokalita

Lokalita

Kostolište je obec, ktorá má k Malackám veľmi blízko, no napriek tomu si zachováva svoju identitu. Vydajte sa s nami spoznať ju.

Do Kostolišťa vás privedie úzka, kľukatá, 1 kilometer merajúca cesta vinúca sa z dolného konca Malaciek.

Kostolište je rodným miestom známeho slovenského umelca Martina Benka, ktorého pamätná izba sa nachádza na začiatku obce. Obcou sa tiahne potôčik Ježovka, nachádza sa tu niekoľko menších rybníkov, ktoré vznikli ťažbou rašeliny, so športovo-rekreačným využitím. V ich blízkosti možno navštíviť aj súkromný areál chovu koní.
Potôčik, spolu s rybníkmi lemujú hranicu Novej Aleje Martina Benka, z druhej strany je Nová Alej ohraničená rozsiahlym majestátnym borovicovým hájom. Váš nový domov tak môže vzniknúť v lone prílody, no mesto, kde vybavíte všetko potrebné je stále na dosah. V obci sa tiež nachádza obecný úrad, materská školu, lekáreň, reštauráciu, pizzéria, pohostinstvo, i futbalové ihrisko. Milovníci cyklistiky sa môžu napojiť aj na známu Záhorskú cyklomagistrálu.

Zopár zaujímavých miest v okolí Kostolišťa: okrem Malaciek, je to napríklad Bobria hrádza, zariadenie na ťažbu ropy pri Gajaroch, Rohožník, Veľké Leváre, bývalá vojenská veža.

   

   

 Širšie vzťahy
 

"Obec Kostolište je len 2,5 km od Malaciek a má výborné dopravné napojenie na diaľničnú sieť."

i Vizualizácie uverejnené na stránke majú ilustračný charakter a nemusia v plnom rozsahu zodpovedať skutočnosti.